בוגרים מספרים..


"היי אני קרינה והייתי במחזור א' של מכינת הראל. אני כבר שנה בצבא ואני יכולה להגיד שללכת למכינה הייתה אחת ההחלטות הכי נכונות ומשפיעות בחיים שלי. זה נתן לי כל כך הרבה. זאת הייתה מתנה אדירה שבה קיבלתי המון ידע, פיתחתי את האישיות, פגשתי אנשים מדהימים, שהיה לי העונג להכיר וללמוד מהם המון. כמו כן הקירבה שלי ליהדות התחזקה ובכל יום כיפור חשוב לי לחזור למכינה, לירושלים. אני מאוד מתגעגעת לחצי שנה הזאת ומאחלת לכולם לעבור כאלה חוויות מעצימות כמו שעברתי אני".

קרינה,
מחזור א'

 

אני בתור יהודייה שנולדה ברוסיה ועלתה לארץ בגיל 5, לא יצא לי להיחשף למנהגים ומסורת של יהודיים. לא היה את זה בביתי. במכינה נחשפתי לארוחות שישי, חגים, הכנסת אורחים ואירוח יוצא מן הכלל. כשמגיעים למקום חדש לומדים להסתגל, מכירים אנשים חדשים, נחשפים לדעות שונות, התנהגויות שונות ומנהגים שונים. המכינה לימדה אותי המון על עצמי, להיות סבלנית, לסמוך על אנשים ועל עצמי. למדתי לקבל את השונה ואיך זה להיות קבוצה ולהיות אחד בשביל השני. הערכים האלה עוזרים לי מאד עכשיו בחיים אחרי המכינה אם זה בצבא או בחיי היומיום שלי. למדתי שקבוצה היא כוח. עד כמה שזה נשמע נדוש, אבל זה באמת ככה אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד- במכינה לומדים את זה ורואים זה. אי אפשר להתנתק מאנשים שמכירים במכינה, אי אפשר. זה כבר נהיה חלק ממך. בשבילי זה כמו משפחה. היה כיף, מטלטל, מרגש וקשה במכינה, אבל ללא ספק חוויה בלתי נשכחת ואנשים בלתי נשכחים. אני לא מתחרטת שהלכתי והייתי חלק מ״החלוצים״ והראשונים של המכינה.

לרה,
מחזור א'

 


"בין הדברים שהיו לי הכי משמעותיים במכינה היה השבועות שהיינו יוצאים לסדרות. הסתובבנו בכל הארץ, ביקרנו באתרים, טיילנו ופגשנו אנשים. בזכות כל הדברים האלה למדתי על עם ישראל והבנתי שאני חלק מהעם הזה ולא סתם עולה חדש שהגיע. למדתי שאני רוסי אבל קודם כל יהודי ושאני חלק מהעם הזה."

ולד,
מחזור א'

 


"לפעמים בצבא, כשקשה וצריך לעשות כל מיני משימות, אני נזכר במה שישי היה אומר לנו כל הזמן "תהיו פראיירים" ותמיד תהיו הראשונים שתתנדבו לכל דבר. ואז אני חושב שצריך לעשות דברים גם כשלא בא לי וזה מזכיר לי מהי הדרך הנכונה ואיך צריך לפעול. כשאני בשגרה הקשה של הצבא זה נותן לי כוחות להמשיך ולבחור בטוב" 

וובה,

מחזור א'

 


המכינה עזרה לי להתחבר ולהבין את היסטוריה של ארץ ישראל, את הגורמים שהובילו לקום המדינה ולהכיר את הדמויות החשובות שהשפיעו על התפתחות המדינה. למדתי לטייל בארץ ולהנות מהמקומות המדהימים והמיוחדים שיש בה. בזכות המכינה, היום כשאני בצבא אני יכולה להסביר לחיילים שנמצאים איתי על האזור והגזרה בה אני משרתת

ג'ניה,

מחזור א'

עליתי לארץ ממולדובה בקישינב לפני כ- 4 שנים. בהתחלה בכלל לא התכוונתי ללכת למכינה כי בכלל לא שמעתי על המושג הזה אבל היום אני שמחה ואני יודעת שבזכות המכינה יצא לי לעשות דברים כמו למשל החפירות הארכיאולוגיות שאם לא הייתי מגיעה לא הייתה לי הזדמנות הזאת. לפני שהגעתי למכינה אני התביישתי בזה שאני עולה חדשה, שיש לי מבטא, שהרבה אנשים קוראים לי רוסיה ואת האמת זה קצת פגע בי. עכשיו אחרי שסיימתי את המכינה אין לי שום בושה ואני דווקא גאה בעצמי שעליתי לארץ והבנתי שעשיתי צעד אמיץ.

יוליה,

מחזור ב'

הסיבה שהגעתי למכינה היא שכשהייתי בכיתה י"ב וכולם התחילו לחשוב לאן הם מתגייסים, אני חשבתי שאני הולך להיות שלוש שנים בצבא שזה שלב מאד משמעותי, אבל שאלתי את עצמי למה אני מגייס? כי כולם מתגיסים? התחלתי לחשוב מה אני עושה בישראל ומה הסיבה לשרת ולא מצאתי תשובה שסיפקה אותי. החלטתי ללכת למכינה ובאמת אני רואה תוצאות מדהימות. אני גם גדלתי מבחינת האופי והאישיות שלי, גם טיילנו בכל הארץ במקומות שבחיים לא הייתי מגיע לשם בלי המכינה והכי חשוב התחלתי להבין שכאן זה הבית שלי, העם שלי ושאני רוצה להיות כאן ולשרת בצה"ל ולעשות שירות משמעותי, ולא בגלל שכולם משרתים אלא בגלל שאני אוהב את המקום ואת הארץ ורוצה לתרום למדינה. הבנתי שעולים חדשים שמגיעים ארצה בגיל 14-15 לא יודעים שום דבר על המדינה. כאילו אנחנו מגיעים לפה ומתחילים לבנות בית בלי בסיס והמכינה משלימה בעצם את הפער הזה.

סם,

מחזור ב'

"לפני המכינה לא הרגשתי כל כך מחוברת לישראל. הרבה פעמים חשבתי לחזור לאוקרינה. הייתה לי תחושה שאני זרה כאן והכל לא מובן לי. הרגשתי שהמנטליות שלי מאד שונה והתביישתי בזה שאני דוברת רוסית. למרות זאת, הייתה לי מוטיבציה רבה להתחבר לארץ ולהרגיש פה בבית ולכן החלטתי ללכת למכינה. בזכות המכינה התאהבתי בישראל מחדש. ראינו כל כך הרבה מקומות מדהימים, פגשנו אנשים מקסימים וגילינו ארץ ישראל אחרת ושונה. המורים שלנו, הצוות והמשפחות המלוות לימדו אותנו כל כך הרבה דברים על ההיסטוריה, התרבות והמנטליות של ישראל. התחברתי לשורשים שלנו והבנתי באמת שאני רוצה לגור בישראל, לשרת בצבא ושכאן זה הבית שלי. המכינה גם שינתה את האופי שלי ונתנה לי הרבה טיפים לצבא. עכשיו אני בקורס מכים בחיל האוויר ואני יודעת שכאן הוא מקומי וזה נותן לי כוח למרות שלא קל בשירות הצבאי. במכינה גם מצאתי חברים לכל החיים. אני שומרת על קשר עם המורים, הצוות והמשפחה המלווה וכמובן עם כל החברה. במכינה למדתי לא לפחד מהאתגרים, להיות ישראלית לכל דבר ולאכול טחינה! ולהיות חברה אמיתית 

אנה,

מחזור ב'

טלפון:  054-3485023  |   דוא"ל:  ishai.hadad@gmail.com  |  כתובת:  חוות הנוער הציוני, שי עגנון 1, ירושלים

© 2016 BY HAREL inc. PROUDLY CREATED WITH MZC.CO.IL