הדרך למכינה מתחילה כאן...

מעניין אתכם לקחת חצי שנה לפני שאתם נכנסים למירוץ של החיים ולצאת למסע עם חבורה מיוחדת, ללמוד ולהכיר את החברה הישראלית, לטייל ולהכיר כל פינה בארץ, ללמוד, להתפתח ולהתנדב? אם אתם מחפשים להתחבר למדינה ולהיות ציונים בעולם מודרני בואו לקחת חלק בתוכנית ייחודית של מכינת הראל.  

הרשמה

לאחר ששמעתם ונחשפתם למכינה, עליכם להירשם בימי החשיפה בפנימיות אצל נציגי המכינה. במידה ונרשמתם אתם תזומנו ליום הפתוח עם מתעניינים נוספים. תהליך הקבלה למכינה מורכב משני שלבים: היום הפתוח ומפגש גיבוש. אם עברתם את שניהם התקבלתם למכינה!

היום הפתוח

היום הפתוח (10:00-15:00), מטרתו שתוכלו להכיר יותר לעומק את המכינה ולהיחשף לפעילויות המיוחדות בה. ביום זה תיפגשו עם מורי המכינה, תטעמו קצת מהשיעורים ומהווי המכינה. תקבלו הסבר מפורט יותר על הפעילות של המכינה, מההכנה לצה"ל, טיולים וסדרות, ועד חיי הקבוצה וההווי הקבוצתי.  בנוסף, יערך פאנל עם חניכי המכינה בו תוכלו לשאול את כל השאלות שיש לכם. בסוף היום תעברו ראיון אישי עם צוות המכינה בו יוחלט אם עברתם לשלב הבא. 
ביום זה תידרשו לחתום עם טופס בו אתם מסכימים לדחות את השירות הצבאי כדי להירשם למכינה. במידה והתקבלתם אנו נדאג להתחיל את כל התהליכים הבירוקרטיים מול הצבא על מנת לאפשר לכם להגיע למכינה עם תאריך גיוס חדש.
ליום הפתוח מגיעים בדרך כלל בין 2-3 פנימיות וההגעה נעשית בתיאום מראש עם צוות המכינה. יום זה איננו מחייב אתכם להגיע למכינה אך הוא מאפשר לכם להבין יותר ולהגיש לקראת מה הולכים..

יום גיבוש

ליום זה מגיעים כל החניכים שעברו את השלב הראשון ביום הפתוח. מטרת היום הזה היא להתחיל להכיר את החברים שיתגבשו לקבוצה של המכינה ויצאו לחצי שנה בלתי נשכחת. ביום זה תצאו לפעילות קבוצתית, תחשפו לתוכנית ההכנה לצה"ל של המכינה ותפגשו את מורי המכינה. לאחר יום זה תקבלו הודעה אם התקבלתם למכינה. במידה ועברתם את היום הגיבוש אז – מזל טוב! התקבלתם למכינה. 

טיול גיבוש

אז המכינה באופן פורמאלי מתחילה רק עוד חצי שנה אבל הקשר מתחיל כבר עכשיו.. במהלך תקופה זו אתם כבר חניכי מכינה ואנו מסייעים ועוזרים בכל הקשור לקראת הצבא, ליווי ותמיכה. כמו כן, בסביבות לג בעומר, מתקיים טיול של יום וחצי בהרי ירושלים. טיול "הראלי", סביב המורשת של הראל- החטיבה שעל שמה נקראת המכינה, וסביב המסורות הייחודיות של המכינה שתתחילו לקיים כבר בטיול הראשון.

 
 
 
 

טלפון:  054-3485023  |   דוא"ל:  ishai.hadad@gmail.com  |  כתובת:  חוות הנוער הציוני, שי עגנון 1, ירושלים

© 2016 BY HAREL inc. PROUDLY CREATED WITH MZC.CO.IL